Saturday, August 13, 2022
All the latest schoolboy rugby news, results and stats


Noordvaaltrofee - Afdeling 1 - Beker

#SpanGGelykWVPunte VPunte TBonusLigapunte
1Monument7070347137735
2Garsfontein8071331168735
3EG Jansen8053221190525
4Noordheuwel7142228144624
5Waterkloof8143178182522
6Helpmekaar8305161205315
7Menlopark820674120412
8Marais Viljoen710610926337
9HTS Middelburg70078931022

Voorste Puntemakers

39 – Nic-Allen Gabrielsen (Garsfontein) (14 doel, 4 straf)
34 – Tyler Sefoor (Monument) (17 doel)
30 – Marco Strydom (Menlopark) (3 doel, 8 straf)
27 – JT Kapank (Noordheuwel) (1 drie, 3 doel, 5 straf)
25 – Charl de Kock (Marais Viljoen (1 drie, 4 doel, 4 straf)
25 – Xander Schoeman (Monument) (5 driee)
25 – Pieter Coetzer (Garsfontein) (5 driee)
23 – Jaydon Bantom (EG Jansen) (3 driee, 4 doel)
20 – Michail Damon (Garsfontein) (4 driee)
20 – Ruan Welman (Helpmekaar) (4 driee)
18 – Jordan Jordaan (Helpmekaar) (1 drie, 2 doel, 3 straf)
17 – Thorn Bester (Waterkloof) (7 doel, 1 straf)

Voorste Driedrukkers

6 – Matthew Ganame (Noordheuwel), Marshall de Vos (Noordheuwel).

5 – Xander Schoeman (Monument), Pieter Coetzer (Garsfontein),

4 – Ruan Welman (Helpmekaar), Michail Damon (Garsfontein).

3 – Maynard Kleynhans (Garsfontein), Arrie van der Walt (Monument), Jaydon Bantom (EG Jansen), Jody Schambreel (Monument), Christopher Sjoblom (Garsfontein), Luc van Rhyn (Helpmekaar).

2 – Zander Thirion (Waterkloof), Etteen Jooste (Waterkloof), Christopher Sjöblom (Garsfontein), Steven Nel (Garsfontein), Michael van Rooyen (Helpmekaar), Marcel Morris (Marais Viljoen), Demitri Erasmus (Garsfontein), Liam Dick (Garsfontein), Marshall de Vos (Noordheuwel), Swart (EG Jansen), Divan Viljoen (Menlopark), Abri van der Westhuysen (Garsfontein), Ruan Nel (Helpmekaar), Jan Botes (Monument), Zain Henery (Monument), HJ de Beer (Monument), Sifiso Magwaza (Monument), Conrad Sevenster (Monument), Christi Botes (Monument), Guillaume Marais (Waterkloof).

Al die uitslae:

Monument 38 (14) – Drieë: Xander Schoeman (2), Morné Venter, Ulrich van der Westhuizen, Arrie van der Walt, Conrad Sevenster. Doelskoppe: Tyler Sefoor (4). Menlopark 10 (3) – Drie: Hanru Potgieter. Doelskop: Marco Strydom. Strafdoel: Strydom.

Waterkloof 65 (24) – Drieë: Zander Thirion (2), Etteen Jooste (2), Herman Viljoen, Francois Viljoen, Dale Arlow, Guillaume Marais, Christof Luus, Hernus Marais, Jayde Austin. Doelskoppe: Thorn Bester (5). HTS Middelburg 0.

Garsfontein 43 (31) – Drieë: Pieter Coetzer (2), Demitri Erasmus, Michail Damon, Christopher Sjöblom, Steven Nel, Anrich Engelbrecht. Doelskoppe: Nic-Allen Gabrielsen (4). EG Jansen 15 (5) – Drië: David Twala, Gordon Smith, Juandré Jacobs.

Helpmekaar-kollege 38 (24) – Drieë: Michael van Rooyen (2), JP Beyer, Ruan Nel, Ruan Welman, Boela de Wet. Doelskoppe: Ivan Mouton (4). Marais Viljoen 25 (15) – Drieë: Mark Harrison, Ryan Langford, Franco Herbst, Dominque Demenez. Doelskop: Charl de Kock. Strafdoel: De Kock.

Ander spanne:

o.16: Monument 26, Menlopark 21; EG Jansen 43, Garsfontein 17; Helpmekaar 54, Marais Viljoen 25; Waterkloof 61, HTS Middelburg 7.

o.15: Menlopark 7, Monument 5; Garsfontein 19, EG Jansen 14; Helpmekaar 22, Marais Viljoen 15; Waterkloof 65, HTS Middelburg 0.

o.14: Monument 26, Menlopark 15; EG Jansen 17, Garsfontein 10; Helpmekaar 97, Marais Viljoen 0; Waterkloof 37, HTS Middelburg 7.

Monument 78 – Driee: HJ de Beer (2), Xander Schoeman (2), Ceano Everson (2), Sifiso Magwaza, Ulrich van der Westhuizen, Tristan da Costa, Tyler Sefoor, Arrie van der Walt, Kelvin van Wyk. Doelskoppe: Sefoor (9). HTS Middelburg 19.

Ander spanne:

o.16: Monument 58, HTS Middelburg 0.

o.15: Monument 71, HTS Middelburg 8.

o.14: Monument 62, HTS Middelburg 5.

Marais Viljoen 20 (20) – Drieë: Marcel Morris (2). Doelskoppe: Charl de Kock (2). Strafdoele: De Kock (2). Menlopark 12 (3) – Drieë: Ivan Kotze, Jayden Horn. Doelskoppe: Guilermo Links.

Garsfontein 42 (34) – Drieë: Michail Damon (2), Demitri Erasmus, Maynard Kleynhans, Liam Dick, Abri van der Westhuizen. Doelskoppe: Nic-Allen Gabrielsen (3). Strafdoele: Tireque Apolles, Gabrielsen. Noordheuwel 32 (10) – Drieë: Juandre Schoeman, DP van Zyl, Coen-lee Koekman, Ludie Schutte, Marshall de Vos. Doelskoppe: JT Kapank (2). Strafdoel: Kapank.

Monument 34 (12) – Drieë: Arrie van der Walt (2), Xander Schoeman, Kelvin van Wyk, Jody Schambreel, Christi Botes. Doelskoppe: Tyler Sefoor (2). Helpmekaar 12 (5) – Drieë: Ruan Welman, Luc van Rhyn. Doelskop: Michael van Rooyen.

EG Jansen 39 (26) – Drieë: Christopher Swart (2), Layton Smith, Cameron van Wyk, Jaydon Bantom, Nathan Matthee. Doelskoppe: HTS Middelburg 10 (3) – Drie: Kutloano Senatla. Doelskop: Hardus Visser. Strafdoel: Visser.

Ander spanne: 

o.16: Menlopark 21, Marais Viljoen 10; Helpmekaar 25, Monument 24; Noordheuwel 23, Garsfontein 7; EG Jansen 42, HTS Middelburg 7.

o.15: Menlopark 21, Marais Viljoen 0; Helpmekaar 22, Monument 13; Noordheuwel 29, Garsfontein 19; EG Jansen 46, HTS Middelburg 10.

o.14: Menlopark 45, Marais Viljoen 5; Monument 14, Helpmekaar 12; Noordheuwel 35, Garsfontein 3; EG Jansen 17, HTS Middelburg 5.

Menlopark 23 – Driee: Divan Viljoen (2). Doelskoppe: Marco Strydom (2). Strafdoele: Strydom (3). EG Jansen 19 – Driee: Cameron van Wyk, Layton Smith, Christopher Swarts. Doelskoppe: Jaydon Bantom (2).

Garsfontein 34 (10) – Driee: Pieter Coetzer (2), Abri van der Westhuizen, Michail Damon. Doelskoppe: Nic-Allen Gabrielsen (3), Tireque Apolles. Strafdoele: Gabrielsen (2). Helpmekaar-kollege 10 (3) – Drie: Roan Nel, Junayden Seffier. 

Monument 47 (26) – Driee: Theunis Smal (2), Ceano Everson (2), HJ de Beer, Michael Burger, Marcey de Waal. Doelskoppe: Tyler Sefoor (6). Marais Viljoen 34 (5) – Driee: PJ van Heerden (2), Henrico Germishuizen (2), Cephas van Biljon, Ryan Langford. Doelskoppe: Charl de Kock (2).

Noordheuwel 27 – Driee: Matthew Ganame (2), Juan Fourie, Marshall de Vos. Doelskoppe: JT Kapank (2). Strafdoel: Kapank. Waterkloof 27 – Driee: 

Ander spanne:

o.16: Monument 12, Marais Viljoen 3; Noordheuwel 32, Waterkloof 20; 

o.15: Monument 17, Marais Viljoen 6; Noordheuwel 28, Waterkloof 25;  

o.14: Monument 66, Marais Viljoen 0; Noordheuwel 17, Waterkloof 10; 

Monument 64 (26) – Driee: Jan Botes (2), Keano Ebersohn, Zain Henery, Marcey de Waal, Jody Schambreel, HJ de Beer, Sifiso Magwaza, Conrad Sevenster, Christi Botes. Doelskoppe: Tyler Sefoor (7). Waterkloof 17 (10) – Driee: Guillaume Marais, Happy Mokate. Doelskoppe: Thorn Bester (2). Strafdoel: Bester.

Ander spanne: 

o.16: Monument 38, Waterkloof 31.

Noordheuwel 50 – Driee: Matthew Ganame (2), Ludie Schutte, Coun-Lee Koekman, Arne Roux, Jeandre Schoeman, Juan Fourie. Doelskoppe: JT Kapank (6). Strafdoel: Kapank. Marais Viljoen 8 – Drie: 

Waterkloof 29 (10) – Driee: Zander Thirion, Jayde Austin, Guillaume Marais. Doelskoppe: Thorn Bester (). Helpmekaar 15 (5) – Driee: 

Monument 43 () – Driee: Tyler Sefoor (2), Sifiso Magwaza, HJ de Beer, Marcey de Waal, Jody Schambreel. Doelskoppe: Sefoor (5). Strafdoel: Sefoor. EG Jansen 26 () – Driee: Jaydon Bantom , Layton Smith, Cameron van Wyk. Doelskoppe: Bantom (2). 

Ander spanne: 

o.16: Noordheuwel 21, Marais Viljoen 9; EG Jansen 34, Monument 10; 

o.15: Noordheuwel 26, Marais Viljoen 14; EG Jansen 25, Monument 24; 

o.14: Noordheuwel 64, Marais Viljoen 0; Monument 22, EG Jansen 0; 

Garsfontein 36 (24) – Drieë: Dimitre Erasmus, Boeloe Scott, Liam Dick, Steven Nel, Christopher Sjoblom, De Wet Lottering. Doelskoppe: Nic-Allen Gabrielsen (3). Waterkloof 7 (0) – Reuvan Ferreira. Doelskop: Johan Stroh.

EG Jansen 26 (12) – Drieë: David Twala (2), Jaydon Bantom, Keano van Loggenberg. Doelskoppe: Bantom (3). Helpmekaar-kollege 12 (7) – Drieë: Luc van Rhyn (2). Doelskop: Trityne Parsons.

Noordheuwel 44 – Drieë: Arné Roux (2), Marshall de Vos (2), Coun-Lee Koekman, Matthew Ganame. Doelskoppe: JT Kapank (4). Strafdoel: Kapank. Skepdoel: Kapank. HTS Middelburg 7 – Drie: Jonathan Durrheim. Doelskop: Hardus Visser.

Ander spanne: 

o.16: Waterkloof 27, Garsfontein 7; Noordheuwel 66, HTS Middelburg 3; EG Jansen 31, Helpmekaar 20. 

o.15: Waterkloof 25, Garsfontein 17; Noordheuwel 52, HTS Middelburg 0; Helpmekaar 5, EG Jansen 0.

o.14: Waterkloof 28, Garsfontein 12; Noordheuwel 41, HTS Middelburg 13; Helpmekaar 29, EG Jansen 0.

Noordheuwel 33 – Driee: Matthew Ganame, Marshall de Vos, Divan Spangenberg. Doelskoppe: JT Kapank (2). Strafdoele: Kapank (3). Menlopark 23 – Driee: 

Garsfontein 73 (47) – Driee: Maynard Kleynhans (2), Steven Nel (2), De Wet Lottering (2), Michail Damon (2), Demitri Erasmus, Liam Dick, Heinrich Cloete. Doelskoppe: Nic-Allen Gabrielsen (9). Marais Viljoen 7 (0) – Drie:  

Helpmekaar 46 (29) – Driee: Luke van Rhyn (3), Reinhardt van der Linde, Junayden Seffier, Ruan Welman, Ulrich Swart, Trityne Parsons. Doelskoppe: Parsons (3). HTS Middelburg 27 (10) – Driee: Markus Louwrens, Riaan Appelgryn, Dawid du Buson, Chris Skosana. Doelskoppe: Hardus Visser (2). Strafdoel: Visser.

EG Jansen 34 () – Driee: Jaydon Bantom (2), Nathan Matthee, Ryno van Aswegen. Doelskoppe: David Twala (2), Bantom (2). Strafdoele: Bantom (2). Waterkloof 26 () – Driee:  

Ander spanne: 

o.16: Helpmekaar 62, HTS Middelburg 3; Waterkloof 16, EG Jansen 12; 

o.15: Helpmekaar 78, HTS Middelburg 7; Waterkloof 19, EG Jansen 19;  

o.14: Helpmekaar 67, HTS Middelburg 0; 

  • EG Jansen en Waterkloof se o.14A-spanne het nie teen mekaar gespeel nie.

EG Jansen 19 – Driee: Keanu van Loggerenberg, Marnus Swarts, De Wet Rademan. Doelskoppe: Jaydon Bantom (2). Noordheuwel 18 – Driee: Marshall de Vos, Juan Fourie, JT Kapank. Strafdoel: Kapank. 

Ander spanne: 

o.16: EG Jansen 25, Noordheuwel 10; 

o.15: Noordheuwel 13, EG Jansen 8; 

o.14: Noordheuwel 8, EG Jansen 0; 

  • Die bepaling tussen Monument en HTS Middelburg is uitgestel tot ‘n latere stadium weens siekte in Middelburg.

Monument 43 (15) – Drieë: Xander Schoeman (2), HJ de Beer, Zain Henery, Sifiso Magwaza, Jody Schambreel. Doelskoppe: Tyler Sefoor (4).  Garsfontein 19 (12) – Drieë: Boeloe Scott, Maynard Kleynhans, Pieter Coetzer. Doelskoppe: Nicallen Gabrielsen (2).

Waterkloof 7 (7) – Drie: Ruben Odendaal. Doelskop: Johan Stroh. Menlopark 6 (3) – Strafdoele: Marco Strydom (2).

Noordheuwel 24 (18) – Drieë: Marshall de Vos, JT Kapank. Doelskop: Kapank. Strafdoele: Kapank (4). Helpmekaar 18 (11) – Drieë: Ruan Welman, Jordan Jordaan. Doelskop: Jordaan. Strafdoele: Jordaan (2).

EG Jansen 43 (26) – Drieë: Jaydon Bantom (2), Keano van Loggenberg, Corné Venter, Layton Smith, Ryno van Aswegen, Tsepo Ledwaba. Doelskoppe: Bantom (4).  Marais Viljoen 15 (3) – Drieë: Henrico Germishuizen, Charl de Kock. Doelskop: De Kock. Strafdoel: De Kock.

Ander spanne: 

o.16: Monument 38, Garsfontein 23; Helpmekaar 20, Noordheuwel 19; Waterkloof 16, Menlopark 11; EG Jansen 53, Marais Viljoen 0. 

o.15: Monument 24, Garsfontein 0; Noordheuwel 20, Helpmekaar 10; Waterkloof 6, Menlopark 0; EG Jansen 17, Marais Viljoen 13.

o.14: Monument 52, Garsfontein 5; Helpmekaar 26, Noordheuwel 10; Menlopark 10, Waterkloof 10; EG Jansen 22, Marais Viljoen 0.

Garsfontein 38 (24) – Drieë: Steven Nel, Franna Weyers, Liam Dick, Maynard Kleynhans, Christopher Sjoblom. Doelskoppe: Nic-Allen Gabrielsen (2). Strafdoele: Tireque Apolles (2), Gabrielsen.  HTS Middelburg 26 (14) – Drieë: Rinkhals Smit, Roniel Putter, Erich Uys, Markus Louwrens. Doelskoppe: Hardus Visser (3).

Helpmekaar 10 (7) – Drie: Ruan Welman. Doelskop: Jordan Jordaan. Strafdoel: Jordaan. Menlopark 6 (6) – Strafdoele: Marco Strydom (2).

Ander spanne: 

o.16: Garsfontein 24, HTS Middelburg 15; Helpmekaar 14, Menlopark 13.

o.15: Garsfontein 27, HTS Middelburg 8; Helpmekaar 14, Menlopark 12; Waterkloof 22, Monument 17.

o.14: HTS Middelburg 7, Garsfontein 5; Helpmekaar 28, Menlopark 3; Monument 8, Waterkloof 6.

  • Die bepaling tussen Monument en Waterkloof se eerstespanne sowel as o.16A-spanne is uitgestel tot op ‘n later stadium weens Covid-gevalle in Waterkloof se onderskeie spanne.
error: Content is protected !!